جوانسازی

جزئیات سرویس ها

جوانسازی

دوشنبه 02 بهمن 1402 rejuvenation
جوانسازی

جوانسازی پوست چیست؟

هدف از جوانسازی پوست، استفاده از روش هایی است که می تواند پوستی که دچار آسیب دیدگی و چین و چروک شده است به پوستی صاف و بی نقص تبدیل کند. همچنین از بروز خطوط و چین و چروک های جدید نیز جلوگیری به عمل می آورد. استفاده از تکنیک های جوانسازی پوست باعث افزایش کلاژن سازی و لایه ‌برداری پوست می شود. جوانسازی پوست منجر به حذف سلول های آسیب دیده روی سطح پوست و تغییراتی در لایه های زیرین آن می شود. روش های مختلف جوانسازی پوست از نظر تهاجمی متفاوت خواهند بود و برخی از آنها به زمان قابل توجهی برای بازیابی نیاز دارند. لازم است قبل از انجام این کار با پزشک مشورت نمایید تا بهترین روش جوانسازی پوست با توجه به سن و شرایط پوستی برای شما تجویز گردد.

لایه برداری شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی از فرمول های شیمیایی مختلفی استفاده می کنند که می توانند برای مدت زمان مشخصی روی کل صورت یا نواحی خاصی استفاده شوند. محلول شیمیایی روی پوست شما اعمال می شود و باعث لایه برداری آن می گردند. پوست جدید صاف تر شده و چروک های آن کاهش پیدا می کند. بهبودی ممکن است چند هفته طول بکشد. استفاده از کرم های موضعی حاوی هیالورونیک اسید نیز می تواند باعث جوانسازی و زیباتر شدن پوست شوند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی موثر برای کلاژن سازی و جوانسازی پوست می باشد که طی آن لایه برداری عمیق پوست انجام می شود. برای انجام این روش یک ابزار چرخشی سریع برای برداشتن و صاف کردن لایه های بالایی پوست شما استفاده می شود. پوست آسیب دیده شروع به خونریزی می کند، اما پوست جدید به جای آن رشد می کند. این روش به اختصار میکرودرم نامیده می شود و سبب رفع لکه های پوست و چین و چروک، بستن منافذ پوستی، روش سازی پوست و … می گردد.

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی با لیزر با استفاده از از انرژی نور و گرما برای آثار پیری پوست را کاهش می دهد. لیزر لایه بالایی پوست را جدا می کند و در عین حال لایه های زیرین را گرم می کند. این روش رشد فیبرهای کلاژن جدید را تحریک می کند. یکی از مزایای لیزر این است که آسیب کمی به پوست اطراف وارد می کند. بسته به نوع لیزر مورد استفاده، بهبودی ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد. بیمارانی که کاندیدای ایده آل برای جوانسازی پوست هستند، افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و انتظارات مثبت، اما واقع بینانه از آنچه این درمان ها می توانند انجام دهند، دارند. 

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

پلاسمای غنی از پلاکت دو عنصر را ترکیب می کند: پلاسما، یا قسمت مایع خون شما، و پلاکت ها، یا سلول های خونی که نقش کلیدی در روند بهبود طبیعی بدن شما دارند. پلاسمای غنی از پلاکت با استفاده از سلول های خونی خود برای تقویت توانایی طبیعی بدن برای بهبودی، می تواند پوست شما را از درون به بیرون جوان کند. پلاسمای غنی از پلاکت می تواند به عنوان یک درمان مستقل یا همراه با سایر درمان ها مانند لیزر درمانی ومیکرونیدلینگ  انجام شود.

تحریک تولید کلاژن

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، به این معنی که از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد که می تواند به پوست شما آسیب برساند، محافظت می کند. با استفاده منظم، ویتامین C می تواند به بهبود لک ها، کاهش هایپرپیگمانتاسیون و جلوگیری از افتادگی پوست کمک کند.

رفع افتادگی و آسیب های پوست پوست

درمان غنی از پلاسما می تواند به طور چشمگیری آسیب های پوستی سال ها را در یک جلسه درمان کند. با نفوذ به اعماق درم برای تحریک تولید کلاژن و بازسازی بافت همبند، پوست سفت شده و پس از درمان بهتر به نظر می رسد.

کاهش اسکار آکنه

بسیاری از افراد بین 18 تا 30 سال با آکنه دست و پنجه نرم می کنند. اگر به دنبال کاهش آسیب ناشی از آکنه و درمان لک صورت خود هستید، تزریق اسکار آکنه PRP را در نظر بگیرید.

درمان هایپرپیگمانتاسیون

هایپرپیگمانتاسیون وضعیتی است که در آن پوست شما به دلیل وجود ملانین بیش از حد در پوست، تغییر رنگ یا لکه دار به نظر می رسد. مشکلات مربوط به هایپرپیگمانتاسیون را می توان از طریق میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت که منافذ ریز در پوست ایجاد می کند تا تولید کلاژن را افزایش دهد، برطرف کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم برای درمان چین و چروک صورت، متداول‌ ترین روش زیبایی است که در دنیا انجام می ‌شود. تزریق بوتاکس  به درمان چین و چروک های صورت می پردازد و نیاز به دوران نقاهت طولانی ندارد.


نظرات (0)
با ما در ارتباط باشید...