میکرونید لینگ

جزئیات سرویس ها

میکرونید لینگ

دوشنبه 02 بهمن 1402 Microneedling
میکرونید لینگ

میکرونیدلینگ چیست و چه فوایدی دارد ؟

میکرونیدلینگ که به آن Collagen Induction Therapy هم گفته می شود توسط یک قلم که در سر آن سوزن های ریزی تعبیه شده و باعث ایجاد صدها حفره های نازک روی قشای خارجی پوست می شود .

این روش دو هدف را دنبال می کند :

۱ – با ایجاد سوراخ های میکرونی روی پوست شرایطی را ایجاد می کند تا سرم های مخصوص بتواند جذب قشای داخلی پوست شده تا نتایج بهتری را جهت ترمیم و بازسازی پوست ایجاد کند .

 

۲ – سوراخ های کوچک ایجاد شده توسط دستگاه میکروپن ، باعث می شود پوست با تولید کلاژن و الاستین شروع به بازسازی خود نماید . این فرایند باعث بهبودی چین و چروک ، خطوط ریز ، جای جوش ، زخم ها و منافذ می شود.

در بعضی از دستگاه های درماپن ، سرم و مواد مغذی همزمان با ایجاد حفره های میکرونی در پوست تزریق می شوند . ولی عموما ابتدا سرم یا مزو روی پوست مالیده شده بعد جهت نفوظ این مواد ، با درماپن روی پوست حفره های ریز ایجاد می گردد.

 

این روند چگونه انجام می شود؟

در مرحله اول پزشک از کرم بی حس کننده روی صورت بیمار استفاده می کند.

در مرحله بعد با گاز استریل صورت پاک شده و پوست به موارد سرم یا مزو آغشته می شود

بعد پزشک به آرامی از درماپن جهت ایجاد حفرهای ریزی در اطراف صورت استفاده می کند.

کل فرایند حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد . شاید ظاهرا کمی ترسناک برسد ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

بعد از چند روز پوست شروع به بهبود می کند در واقع با شروع بازسازی و تولید کلاژن رفته رفته پوست روش تر شده و نتیجه قابل مشاهده است .

برای نتیجه مطلوب و واقعا موثر شما به بیشتر از یک جلسه درمان نیاز دارید تا کلاژن و الاستین بطور مداوم ساخته شوند.

 

آیا میکرونیدلینگ عوارضی هم دارد ؟

عفونت

اگر روی صورت شما جوش یا آکنه است ، صبر کنید تا بهبود یابد بعد اقدام به میکرونیدلینگ کنید . زیرا احتمال دارد باعث ایجاد عفونت شود .

واکنش های پوستی

کارشناسان معنقدند نباید این روش را برای پوستی که ملتهب است استفاده کرد . زیرا ممکن است با تحریک شدن پوست التهاب افزایش یابد .

 

چند روز بعد از میکرونیدلینگ ابرو می توان صورت را شست

یکی از مهمترین سوالاتی که برای مخاطبان پس از انجام میکرونیدلینگ ابرو پیش می آید این است که چند روز پس از انجام میکرونیدلینگ می توان صورت را شست؟ همانطور که میدانید میکرونیدلینگ یک روش زیبایی شناسی بوده که با هدف تقویت برجستگی و شکل دهی به فرم ابروها و دیگر اجزای صورت مورد استفاده و انتخاب مخاطبان واقع می شود. انتخاب این روش زیبایی در مقایسه با هاشور و تاتو طبیعی تر و به روز تر می باشد. اما تمامی روش هایی که به منظور زیباتر جلوه دادن ابروها استفاده می شود به مراقبت های پیش و پس از انجام پروسه نیاز دارند. برای شستن صورت پس از انجام میکرونیدلینگ ابرو بهتر است اجازه دهید ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان بگذرد. در طی این مدت زمان پوست شما به خوبی بهبود خواهد یافت.

برای شستن صورت پس از انجام میکرونیدلینگ ابرو بهتر است از آب گرم و شامپوهای خشک کننده استفاده نکنید. این اقدام می تواند منجر به عفونت و آسیب دیدن پوست شما خواهد شد. هم چنین استفاده از آب خیلی سرد یا خیلی گرم نیز برای شستشوی صورت مناسب نمی باشند. بهتر است از آب ولرم برای شستشوی صورت پس از گذشت ۲ روز استفاده نمایید.

چند روز بعد میکرونیدلینگ پوست خوب میشه

میکرونیدلینگ از جمله روش های تایید شده برای زیبایی پوست و صورت می باشد. این روش زیبایی نسبت به دیگر روش ها هیچگونه خطر و آسیب به پوست وارد نمی کند. با این حال دوران نقاهت این روش ممکن است ۳ الی ۴ روز یا بیشتر باشد. در حالت کلی مدت زمان خوب شدن پوست و پایان دوران نقاهت از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و این موضوع به جنس پوست مخاطب بستگی دارد. عوارض این روش زیبایی در دوران نقاهت چندان آزار دهنده نبوده و افراد می توانند با انجام مراقبت های لازم درد ناشی از انجام میکرونیدلینگ را کاهش دهند. با وجود اینکه بهبودی پوست در همه افراد یکسان نیست اما با عمل به دستورات پزشک می توانید پس از گذشت چند روز اثر بهبودی را در پوست خود مشاهده کنید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در میکرونیدلینگ توصیه می شود یک کلینیک تخصصی پوست و مو حرفه ای و معتبر را انتخاب نمایید. البته انجام مراقبت های بعد از انجام روش زیبایی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برای دریافت بازدهی بیشتر حتما به این دو مورد دقت و توجه بیشتری داشته باشید.

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند

میکرونیدلینگ یکی از ساده ترین روش هایی است که با هدف از بین بردن چین و چروک صورت در اولویت انتخاب مخاطبان قرار میگیرد. در این تکنیک پزشک مربوطه با بهره مندی از سوزن های نازک سبب وارد شدن آسیب های جزئی به پوست شده و از این طریق سبب فراخوانی سیستم ترمیمی بدن به ناحیه ایجاد زخم می شود. در نهایت چین و چروک های صورت شروع به ترمیم می شوند. با توجه به بازده بسیار مناسب این روش و سهولت در پیاده سازی آن در حال حاضر به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در دنیا تبدیل شده است. با وجود اینکه میکرونیدلینگ یکی از ایمن ترین روش ها برای رفع چین و چروک صورت می باشد، اما برخی از افراد به دلیل شرایط خاص نمی توانند از مزیت های این روش بهره مند شوند.

از جمله افرادی که نباید میکرونیدلینگ انجام دهند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •     افرادی که دارای کلوئید در پوستشان هستند
  •     افرادی که به حساسیتهای پوستی مبتلا هستند
  •     افرادی که به هموفیلی مبتلا هستند
  •     افرادی که به دیابت مبتلا هستند
  •     افراد مبتلا به عفونت های پوستی
  •     افرادی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می کنند
  •     افرادی که ترکیبات حاوی ویتامین A مصرف می کنند

تاثیر میکرونیدلینگ بعد از چند روز است

میکرونیدلینگ نتایج بسیار عالی برای  انواع پوست ها ارائه می دهد. این عمل یک روش ایمن و موثر برای فعال کردن بازسازی سلولی می باشد. میکرونیدلینگ می تواند هر ۴ تا ۶ هفته تکرار شده و نتیجه بسیار خوبی را بر جای بگذارد. این روش زیبایی برای درمان انواع نقایص مورد استفاده قرار میگیرد. برای مشاهده نتیجه عمل زیبایی میکرونیدلینگ  نیاز به ۶ جلسه یا بیشتر دارید. البته این موضوع بسته به ناحیه اصلاح در افراد متفاوت خواهد بود. فواصل بین جلسات درمانی اغلب ۴ هفته می باشند. شایعترین نوع شروع تغییرات در عمل زیبایی میکرونیدلینگ به مدت ۱ تا ۲ هفته پس از اولین درمان می باشد. البته ممکن است در برخی از بیماران این تغییرات در زمان کمتر قابل مشاهده باشد. از نتایج این روش روی پوست می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         اندازه منافذ را به حداقل می رساند

–         ظاهر اشکال زخم را به حداقل می رساند

–         خطوط و چین و چروک را کاهش می دهد

–         تمام انواع پوست را بهبود می بخشد

–         پوست را سفت و جوان می کند

–         ترک های پوستی را بهبود می بخشد

ایا بعد از میکرونیدلینگ چه باید کرد

یکی از مهمترین اقدامات پس از میکرونیدلینگ، مراقبت های بعد از عمل میکرونیدلینگ می باشد. این مرحله تاثیر بسیار روی نتیجه عمل داشته و در صورت عدم رعایت این اقدام ممکن است نتیجه منفی بر روی پوست خود مشاهده نمایید. پس از انجام این روش زیبایی حداقل ۲۴ ساعت از شستن صورت خود پرهیز کرده و حتما صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. در طول سه روز پس از عمل، برای شستشو از از شوینده خیلی ملایم استفاده کنید. هم چنین اجازه دهید صورت تان به طور طبیعی خشک شود. پس از عمل زیبایی ممکن است ناحیه مربوطه بسیار خشک شود، برای برطرف کردن این مشکل برای بازیابی تعادل پوست از هیالورونیک اسید استفاده کنید. از هر نوع برس پاکسازی در طول هفته بعد از عمل دوری کنید. در مدت بازسازی پوست و بهبودی کامل، پوست شما آسیب پذیرتر بوده و بهتر است از تابش نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.

برای رسیدن به نتیجه بهتر پس از عمل میکرونیدلینگ، از پپتیدهای تحریک کننده ساخت کلاژن استفاده کنید. تا سه روز بعد از عمل از انجام فعالیت هایی نظیر شنا، جکوزی، سونا و حمام های بخار اجتناب کنید. به مدت ۵  روز از مصرف داروهای مسکن ضد التهاب پرهیز کنید. از مصرف الکل، دخانیات و غذاهای تند دوری نمایید. در صورت درد و التهاب از استامینوفن استفاده کنید. حداقل تا یک هفته به پشت بخوابید تا درد و تورم پوست به حداقل برسد.

ایا میکرونیدلینگ پوست را نازک میکند

میکرونیدلینگ را می توان یک روش کاملا بی خطر و کم تهاجمی در نظر گرفت. با توجه به اینکه کلاژن و الاستین بافت، ظاهر پوست را تشکیل می دهند. با افزایش سن، این ترکیبات شکسته شده و منجر به چروکیده شدن پوست افراد می شوند. برای انجام تکنیک میکرونیدلینگ محل درمان تمیز شده و لایه ای از ژل بی حس کننده روی آن قرار داده می شود. در طول انجام فرایند زیبایی، هزاران کانال میکروسکوپی سطحی در ناحیه مربوطه درمان می شود. واکنش التهابی پوست در این پروسه مدت بسیار کمی طول می کشد و طی چند ساعت قرمزی پوست کاهش یافته و پس از ۱۲ تا ۴۸ ساعت کامل از بین می رود. میکرونیدلینگ را می توان برای هر نوع رنگ پوستی انجام داد. عدم وجود محدودیت برای انجام این روش بر روی پوست های مختلف از مزایای این روش زیبایی محسوب می شود.

میکرونیدلینگ بدون استفاده از گرما سبب تحریک شدن کلاژن پوست می شود. این روش برای افرادی که برای درمان های لیزری آمادگی ندارند، بهترین گزینه به شمار می رود. هم چنین در این تکنیک مدت زمان کمتری برای درمان نسبت به دیگر روش های درمانی نیاز می باشد. دستگاه میکرونیدلینگ برای درمان پوست در یک جهت عمودی حرکت کرده و این امر سبب افزایش دقت در درمان می شود.

آیا میکرونیدلینگ برای پوست خوب است

استفاده از تکنیک میکرونیدلینگ برای پوست از فواید و مزایای بسیاری برخوردار می باشد. درمان کک و مک ها و لکه های پوستی با این روش زیبایی به عنوان بهترین گزینه انتخابی بیماران به شمار می رود. این روش درمانی برای افرادی که لک های بسیاری روی صورت دارند، بسیار موثر واقع می شود. این تکنیک با حداقل عوارض جانبی، به سرعت بیماری های پوستی افراد را درمان می کند. در انجام میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه یک تروما در پوست ایجاد شده و با این عمل کلاژن و الاستین سازی پوست تحریک می شوند و این امر سبب بهبود کیفیت پوست می شود.

تحریک کلاژن به عنوان یکی از پروتئین های ضروری بدن منجر به جوان دیده شدن پوست می شود. در این راستا تحریک کلاژن سازی پوست از مزیت های بسیاری برای زیبایی و شادابی پوست دارا می باشد. با انتخاب این روش زیبایی می توانید انواع چین و چروک پوست صورت خود را درمان کرده و از افزایش چروک پوست جلوگیری نمایید. اگر به هر دلیلی در سطح پوست خود زخم شدیدی ایجاد شده است با انجام میکرونیدلینگ دیگر جای نگرانی ندارد و به راحتی می توانید جای زخم را بهبود بخشید.

آیا میکرونیدلینگ صورت ضرر دارد

در حالت کلی میکرونیدلینگ از کم تهاجمی و کم عارضه ترین روش هایی زیبایی به شمار می رود. در برخی مواقع برخی از عوارض جزئی ممکن است پس از عمل زیبایی در بیماران مشاهده شود. از جمله عوارض میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         قرمزی پوست

–         خشکی پوست

–         عفونت پوست

–         خراشیدگی پوست

برای جلوگیری از بروز عوارض شدید پس از عمل میکرونیدلینگ بهتر است پوست خود را تمیز نگه داشته و از  هیچ گونه کرم آرایشی استفاده نکنید. به مدت دو هفته قبل از عمل از داروهای لایه بردار استفاده نکنید. مصرف غذاهای ضد التهاب را در برنامه غذایی خود قرار دهید. در صورتی که به بیماری پوستی مبتلا هستید قبل از عمل زیبایی حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. از مصرف محصولات مراقبتی پوست حاوی تحریک کننده خودداری نمایید. از ماساژ دادن و خاراندن پوست پس از عمل امتناع کنید.

میکرونیدلینگ چند جلسه است

تعداد جلسات میکرونیدلینگ با هدف جوانسازی و شادابی پوست در حداقل ترین حالت ممکن ۳ جلسه می باشد. برای درمان جای جوش فرو رفته و اسکار تعداد جلسات این روش زیبایی بین ۳ تا ۶ جلسه می باشد. این موضوع به عمق اسکار و فرو رفتگی پوست بیمار بستگی خواهد داشت. هر جلسه بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه بسته به وسعت ناحیه متغیر می باشد. با انتخاب این روش درمان چین و چروک پوست می توانید تیرگی زیر چشم، شل شدن پوست، جوش های سرسیاه و منافذ باز پوست را درمان نمایید. همانطور که میدانید پوست از خاصیت کشسانی بالایی برخوردار می باشد. شل شدن پوست بر اثر لاغری و ترک های پوستی بر اثر چاقی با استفاده از تکنیک میکرونیدلینگ قابل درمان و ترمیم می باشد.

میکرونیدلینگ سر

میکرونیدلینگ مو یکی از پیشرفته ترین روش های جلوگیری از ریزش مو به شمار می رود. این روش در عصر جدید به یکی از پرطرفدارترین تکنیک های درمان طاسی سر معروف شده است. ریزش مو به دلایل مختلف در سنین گوناگون در میان افراد مشاهده می شود. از جمله دلایل بروز این مشکل می توان به سطح استرس، تغذیه نادرست، ژنتیک و شرایط مربوط به زندگی اشاره نمود. عمل میکرونیدلینگ سبب بازیابی فولیکول های مو شده و افرادی که با ریزش مو و طاسی مواجه هستند، می توانند از مزیت های این روش درمانی بهره مند شوند. این روش فرآیندی است که بایستی قبل از درمان، هر نوع عفونت در بیمار برطرف گردد و سپس جهت انجام میکرونیدلینگ مو اقدامات لازم شروع شود.

در روش درمانی میکرونیدلینگ، با تحریک فولیکول های مو امکان توقف ریزش مو مهیا شده و برای انجام این روش از سوزن های بسیار ریز استفاده می شود. نتیجه حاصل شده از انجام این روش زیبایی به شکل منحصر به فرد روی فولیکول های مو اثربخش می باشد. همین موضوع سبب شده است که افراد بسیار تمایل به انجام این روش درمانی برای برطرف کردن طاسی و ریزش موی سر خود باشند. این روش پیشرفته هر چند به تازگی مورد استفاده قرار میگیرد، اما از قدمت بسیار طولانی مربوط به مصریان باستان برخوردار می باشد. در انجام میکرونیدلینگ، حفره هایی در سطح پوست ایجاد شده که سبب وارد شدن مواد مغذی به پوست می شوند.

توصیه ها و اقدامات لازم پس از میکرونیدلینگ :

۱ – تا ۱۲ ساعت از کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید .

۲ – تا ۱۲ ساعت تمرین های ورزشی شدید انجان ندهید.

۳ – تا ۱۲ ساعت آرایش نکنید .

۴ – چند ساعت پس از درمان صورت را به آرامی با آب ماساژ دهید و آثار خون خشک شده را پاک نمایید.

۵ -۱۰ تا ۱۴ روز الکل مصرف نکنید .

۶ – حداقل به مدت ۱۰ روز در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید .

هزینه میکرونیدلینگ :

هزینه میکرونیدلینگ هر جلسه بسته به منطقه و مواد مصرفی بین ۱ الی ۱/۵ میلیون تومان می باشد.


نظرات (0)
با ما در ارتباط باشید...