RFصورت

جزئیات سرویس ها

RFصورت

دوشنبه 02 بهمن 1402 RF face
RFصورت

آر اف فرکشنال چیست؟

شاید اسم این روش را برای اولین بار شنیده باشید و با خود بگویید ار اف چیست. آر اف به انگلیسی «Fractional RF» نامیده می‌شود و درمانی موثر در لایه‌برداری از پوست با فرکانس رادیویی فرکشنال است. از این روش برای جوانسازی پوست آسیب‌دیده استفاده می‌شود. این درمان می‌تواند، چین و چروک، زخم، منافذ قابل مشاهده و رنگدانه ناهموار پوست را به طور قابل‌توجهی بهبود دهد. آر اف برای لاغری نیز تا حدودی تاثیرگذار بوده و کاربرد دارد.

پوست زیبا و سالم برای همه مهم است. لایه‌برداری پوست با فرکانس رادیویی نواقص پوست صورت و بدن را درمان می‌کند. با این روش می‌توان بدون جراحی و دوره نقاهت به نتیجه ایده‌آل رسید. در آر اف فرکشنال از ترکیب فرکانس رادیویی و سوزن‌های کوچک تشکیل شده‌است. سوزن‌ها در بازسازی کلاژن و الاستین موثر هستند. گرمای حاصل از فرکانس رادیویی نیز سلول‌ها و فیبرهای ناسالم را متابولیزه کرده و باعث تحریک و تولید سلول‌های جدید می‌شد

آر اف بهتر است یا هایفو؟

زمانی که صحبت از روش‌های ضدپیری و جوانسازی پوست باشد، متخصصان زیبایی یکی از دو روش آراف فرکشنال یا هایفوتراپی را پیشنهاد می‌کنند. برخی افراد می‌پرسند، روش آر اف بهتر است یا هایفو؟ باید گفت هر دو روش غیر تهاجمی بوده و با ایجاد گرما لایه‌های پوست را تحریک می‌کنند. این گرما باعث واکنش بازسازی کلاژن در لایه‌های عمیق پوست ‌می‌شود. هر دو روش چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهند. اما از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌شود.

در روش هایفوتراپی از انرژِی اولتراسوند برای ایجاد گرما در لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌شود. انرژی حاصل از هایفوتراپی با تمرکز و شدت بیشتری به لایه‌های پوست نفوذ می‌کند. اما لیزر آر اف متمرکز نبوده و سطح بیشتری را پوشش می‌دهد. عمق نفوذ هایفو نیز از آر اف بیشتر است. قدمت استفاده از آر اف بیشتر بوده و هایفوتراپی یک روش تقریبا جدید در جوانسازی پوست محسوب می‌شود.

در صورتی‌که پوست شل داشته و هدف شما از عمل زیبایی رفع افتادگی پوست در نواحی مختلف است، روش هایفوتراپی مناسب‌تر می‌باشد. اما اگر پوست شما سفت بوده و فقط می‌خواهید، به صورت خود حجم داده و لک‌های پوستی را از بین ببرید، روش آر اف را پیشنهاد می‌کنیم.

 

روش‌های آر اف و هایفو با هم فرق دارد.

انواع دستگاه آر اف فرکشنال کدامند؟

برای انجام آر اف فرکشنال دستگاه‌های مختلفی وجود دارد. این دستگاه‌ها توسط کشورها و شرکت‌های مختلفی ساخته‌شده و در جوانسازی پوست موثر هستند. در ادامه بهترین دستگاه آر اف فرکشنال که بسیار پرکاربرد بوده و پزشکان پوست در ایران از آنها استفاده می‌کنند، معرفی می‌کنیم:

۱. دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت

این دستگاه فرکانس رادیویی را تا عمق ۰.۵ تا ۳.۵ میلی‌متر وارد لایه‌های پوست می‌کند. گرمای مستقیم در اپیدرم و درم ایجاد می‌شود. استفاده از دستگاه آر اف اسکارلت درد بسیار کمی داشته و در مدت زمان کوتاهی لیزردرمانی انجام می‌شود. این نوع دستگاه در انواع پوست نتیجه رضایت‌بخشی ایجاد می‌کند.

دستگاه اسکارلت گرمایش پوستی پایداری ایجاد کرده و برای آر اف صورت و بدن استفاده می‌شود. بهترین دما برای استفاده از لیزر این دستگاه دمای ۵۵ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد است.

۲. دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

ویواسه از جدیدترین نسل دستگاه‌های آر اف است. درد آن بسیار کم بوده و نتایج مطلوبی را در کوتاه مدت ایجاد می‌کند. یک مدل از این دستگاه، ویواسه ۳۶ نام دارد. این دستگاه ۳۶ سوزن با نوک طلا دارد. سوزن‌ها به عمق لایه‌های پوست وارد می‌شوند. دستگاه ویواسه یکی از کوتاه‌ترین دوره‌های بهبودی را دارد. به طوری که در برخی بیماران یک ساعت بعد از آر اف قرمزی و تورم از بین می‌رود. موتور روباتیک این دستگاه طوری طراحی شده‌است، که نسبت به دستگاه‌های دیگر درد کمتری ایجاد می‌کند.

۳. دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

ضخامت سوزن‌ها در دستگاه آر اف ترمیا نسبت به دستگاه‌های دیگر بسیار کمتر است. همین امر باعث می‌شود، روند بهبودی در این دستگاه بهتر باشد. در این دستگاه انرژِی به هر سوزن جداگانه منتقل شده و لیزر همگن انجام می‌شود. انرژی لیزر این دستگاه بسیار بالا بوده و در تمامی طیف رنگ پوست نتیجه‌بخش است.

 

برای اینکه بهترین دستگاه آر اف را پیدا کنید، با دکتر مشورت کنید.

کاربرد آر اف چیست؟

روش آر اف فرکشنال یکی از روش‌هایی است که برای بهبود شرایط پوست کاربرد دارد. برای اینکه ببینید که این روش چه کاربردهایی دارد، با ما همراه باشید. در ادامه به کاربردهای این روش پرداخته‌ایم:

۱. سفت کردن پوست

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای ار اف فرکشنال برای درمان شلی پوست است. هنگامی که پوست شما شل و از کارافتاده باشد، می‌توانید از این روش برای بهبود آن و سفت کردن پوست استفاده کنید. کاری که ار اف در بهبود شلی پوست می‌کند، تحریک کلاژن سازی پوست است. با استفاده از این دستگاه لیزر، پوست شما جوان می‌شود و لیفت بدون جراحی اتفاق افتاده‌است. جالب است بدانید که از این روش حتی برای لیفت ابرو و لیفت پلک هم استفاده می‌شود.

همچنین جهت سفت کردن پوست می‌توان از این روش برای بهبود شلی پوست در ناحیه غبغب و یا گونه‌ها هم استفاده کرد. این روش نسبت به روش‌های جراحی کم‌تر تهاجمی است.

۲. درمان چروک پوستی

ببا استفاده از آر اف فرکشنال می‌توان بعد از مدتی چین و چروک صورت را برطرف کرد. با برطرف کردن چروک‌های پوستی می‌توان در کوتاه‌ترین زمان، مثلا در یک تا دو ماه، پوستی جوان داشت. این تکنیک ار اف در جوان سازی پوست بسیار کاربردی است.

آر اف فرکشنال چقدر روی زیبایی و جوانسازی صورتت تاثیر داره؟

با متخصص مشورت کن!

مشاوره آنلاین دکتر پوست و مودکتر چین و چروک صورت

 

۳. آر اف فرکشنال برای جای جوش، آر اف صورت

اگر پوست شما جوش زیاد می‌زند و یا جای جوش دارید، می‌توانید برای درمان جوش های فعال و یا برطرف کردن جای جوش از روش‌هایی مانند آر اف فرکشنال استفاده کنید. این تکنیک با تهاجم نسبتا کم، پوست شما را جوان و سالم می‌کند. برطرف کردن جای جوش‌ها با تحریک کلاژن سازی و باطراوت‌کردن پوست انجام می‌شود. همچنین کسانی که در سنین بالا به علت بالا و پایین بودن تعادل هورمون‌ها همچنان جوش می‌زنند، می‌توان با کمک این روش از شر جوش‌های خود خلاص شوند. بسیاری از افرادی که از این روش برای بهبود جوش‌های فعال کمک گرفته‌اند، رضایت نسبتا زیادی از ار اف فرکشنال داشته‌اند.

۴. درمان تعریق زیاد پوست

کسانی که زیر بغلشان زیاد عرق می‌کند می‌توانند از این روش برای بهبود تعریق زیاداستفاده کنند. جالب است که بعد از استفاده از این روش، حتی از بوی بد زیر بغل هم شکایتی نخواهید‌داشت و راحت خواهید‌شد.

روش آر اف فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟

لایه‌برداری پوست با روش آر اف فرکشنال می‌تواند ظاهری زیبا و جوان ایجاد کند. جوانسازی پوست با آر اف مزایای زیادی برای پوست داشته و بسیاری از متخصصان پوست، مو و زیبایی آن را پیشنهاد می‌دهند. آر اف برای افراد بالای ۱۸ سال و در طیف رنگ‌های مختلف پوست کاربرد دارد. این روش در درمان موارد زیر موثر است.

  • از‌بین‌بردن لکه‌هایی که با افزایش سن ایجاد می‌شود.
  • در برطرف کردن لک‌های ناشی از تابش آفتاب موثر است.
  • رنگ و بافت پوست را بهبود می‌بخشد.
  • چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد.
  • اسکارهای مربوط به جراحی را تا حدودی از بین می‌برد.
  • در رفع جای جوش موثر است.


نظرات (0)
با ما در ارتباط باشید...