لیفت با نخ

جزئیات سرویس ها

لیفت با نخ

دوشنبه 02 بهمن 1402 Lift with thread
لیفت با نخ

لیفت و کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت

تا همین اواخر، تنها استراتژی رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت، مثل چین و چروک و یا افتادگی‌ها، عمل جراحی لیفت صورت بود. علاوه بر این امروزه، درمان‌های لایه‌برداری نیز می‌توانند به بازگرداندن درجاتی از سفتی پوست کمک کنند. با این حال، در حالی که این رویکرد‌های درمانی بسیار تاثیر گذارند، اما همه‌ی افراد مایل و یا قادر به انجام عمل جراحی نیستند. اگر شما هم جزو این گروه افراد هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید استراتژی نوینی برای جلوگیری از روند پیری صورت وجود دارد.

کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت چیست؟

کلاژن ماده ای در بدن انسان است که با حمایت از “عوامل رشد” تا حد زیادی بر وضعیت جوانی پوست ما تاثیر می گذارد. این ماده برای ترمیم زخم ها کاربرد دارد و به قوی، حجیم و انعطاف پذیر نگه داشتن پوست نیز کمک می کند.

با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید خواهد کرد. این اتفاق منجر به کاهش ۸۰ درصدی ضخامت پوست افراد در حدود ۷۰ سالگی می شود. این کاهش حجم و ضخامت نیز دلیل بزرگی در ایجاد پوست های اضافی و چین و چروک است. علاوه بر این با ضعیف‌تر شدن عضلات در پیری، عضلات صورت دیگر قادر به حمایت کافی از پوست نیستند. این اتفاقات دست به دست یکدیگر، باعث می شوند جاذبه پوست شل شده را به سمت پایین بکشد و افتادگی ها به وجود بیایند.

 

استراتژی درمانی کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت، با تحریک به اصطلاح پاسخ شفابخش بدن، موج‌ زیادی از ماده‌ی کلاژن را وادار به ساخته شدن و حرکت به سمت مناطق تحت درمان می کند. این اتفاق باعث می شود که چین و چروک ها، شلی و افتادگی های پوست صورت از بین بروند. به عبارتی دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده‌ی بافت های صورت می شود.

بیمارانی که کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت را انجام می دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام بافت پوست صورت خود خواهند شد.

توجه داشته باشید در حالی که نخ‌های سیلوئت در این درمان به صورت ثابت در جای خود قرار دارند، اما پاسخ درمانی کلاژن سازی بدن به طور مداوم فعال است. این موضوع به این خاطر است که بدن می خواهد نواحی بخیه شده را “درمان” کرده و نخ های بخیه را خارج کند.

به دلیل اینکه در این روش، نخ‌های بخیه‌ی قرار داده شده در زیر پوست بسیار نازک هستند، بیمار هیچ چیزی را حس نخواهد کرد.

لیفت صورت با استفاده از نخ سیلوئت چیست؟

نخ‌های سیلوئت علاوه بر ایده‌آل بودن برای کلاژن سازی، به روشی دیگر نیز با روند پیری مبارزه می‌کنند. در لیفت با نخ سیلوئت، از بخیه های موقتی برای ایجاد یک “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست صورت استفاده می شود. در این روش به جای برداشتن پوست شل شده‌ با عمل جراحی، به سادگی با بخیه زدن قسمت‌هایی از پوست، بافت‌های اضافی، معلق خواهند شد. انجام این کار باعث می‌شود که پوست صورت فرد کمی به عقب کشیده شده و در نتیجه پوست صورت لیفت و یا سفت شود.

مقایسه مزایای کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت در مقابل لیفت صورت

در ادامه قصد داریم از سه جنبه، برتری استراتژی کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت نسبت به لیفت صورت را مورد بررسی قرار دهیم.

زمان بهبودی مورد نیاز

بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت استراتژی کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت را کم بودن زمان بهبودی مورد نیاز پس از عمل می دانند. همچنین، هنگامی که بیماری جراحی لیفت صورت را انجام می دهد، پزشک برای او دارو های آرامبخش سنگینی را تجویز می کند. به این ترتیب، بیمار باید ترتیبی دهد که کسی او را پس از انجام عمل از بیمارستان به خانه برگرداند. برای انجام درمان پیری با نخ سیلوئت به جای بیهوشی عمومی، از بیهوشی موضعی استفاده می شود. این موضوع به این معناست که بیماران، می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. به طور کلی می‌توان گفت اکثر بیماران لیفت صورت، حداقل تا سه روز پس از عمل جراحی به کمک های شبانه روزی نیاز دارند. علاوه بر این، افرادی که لیفت صورت را انجام می‌دهند معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته مرخصی از کار نیز دارند.

ریکاوری

از مزایای دیگر لیفت صورت با نخ سیلوئت، می توان به ریکاوری آسان تر نسبت به لیفت صورت اشاره کرد. پس از لیفت با نخ به ندرت به داروهای ضد درد قوی نیاز است. این عدم نیاز به دارو های قوی باعث می شود که بیماران راحت تر به روال عادی خود بازگردند. بنابراین می‌توان گفت، این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند و یا کسانی که پرمشغله هستند و کار سختی دارند، ایده آل است.

خطر و ریسک

استراتژی لیفت با نخ به دلیل غیر تهاجمی بودن آن نسبت به جراحی لیفت صورت کم خطر تر است. در واقع می توان گفت عملاً هیچ زخم، کبودی شدید، خونریزی و یا سایر عوارض پس از عملی در این روش وجود ندارد. توجه داشته باشید که در موارد نادر، بیماران ممکن است پس از عمل دچار سوزش، عفونت و یا نمایان شدن بخیه‌هایشان شوند. با این حال، اگر یکی از این اتفاقات رخ دهد، به راحتی می توان بخیه ها را برداشت تا صورت بیمار به حالت قبلی خود باز گردد.

هزینه

از آنجایی که استراتژی کلاژن سازی صورت با نخ سیلوئت بسیار آسان‌تر از جراحی لیفت صورت می‌باشد، هزینه‌‌های مربوط به آن نیز کمتر است.

نکاتی برای ریکاوری سریع تر پس از عمل

همانطور که متوجه شدید، عمل لیفت با نخ سیلوئت یک نوع درمان غیر‌تهاجمی است، از این رو زمان بهبودی آن نیز بسیار کوتاه است. شما می توانید برای رسیدن به بهبودی کامل در این دوران بهبودی، نکات زیر را رعایت کنید.

  • برای کاهش دادن تورم، به آرامی کیسه‌ی یخی را روی ناحیه‌ی تحت درمان قرار دهید.
  • ۱۲ ساعت اول بعد از انجام عمل از مواد آرایشی استفاده نکنید.
  • شما می توانید از یک کرم آنتی بیوتیک برای کمک به روند بهبودی پوست خود استفاده کنید.
  • در قرار های ملاقات با پزشک خود شرکت کنید.
  • از انجام تمرینات ورزشی شدید خودداری کنید.
  • از مصرف الکل و سیگار در ۱۴ روز اول پس از درمان اجتناب کنید.


نظرات (0)
با ما در ارتباط باشید...